Styl Loft. Klimat nowojorskiej bohemy w Twoim domu

Gdzie to się zaczęło?

Pierwsze lofty powstawały w Paryżu, gdzie w połowie XIX wielu ubodzy artyści zajmowali hale opustoszałych fabryk i adaptowali je na swoje pracownie.

Rozkwit stylu loft miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, w latach 60. XX wieku. To właśnie tam w opustoszałych pofabrycznych pomieszczeniach zadomowiła się nowojorska bohema – tworząc centra kulturalnego życia oraz miejsca dla swoich artystycznych pracowni i wystaw.

Ogromne przestrzenie, wysokie sufity oraz wielkie okna dające mnóstwo światła stały się idealnym środowiskiem dla twórczości artystów.

Nierzadko pomieszczenia te stawały się także ich mieszkaniami, stając się symbolem oryginalności, nieszablonowych rozwiązań i prestiżu.

Pomimo upływu wielu lat, styl loftowy wciąż nie traci na znaczeniu. Oprócz mieszkań powstających w starych, postindustrialnych obiektach, takich jak magazyny czy fabryki (tzw. hard loft), deweloperzy rozwijają rynek mieszkań nowych stylizowanych na loftowe apartamenty (soft loft). 

W Polsce za miasta o typowo industrialnym charakterze uchodzą przede wszystkim Wrocław, Łódź, Warszawa oraz Kraków. Nie trzeba jednak przeprowadzać się do innego miasta, aby stworzyć loftowy styl w swoim własnym domu.

Jak? - Zapytacie...

 

Zdjęcia, źródło: canva.com

Mieszkanie w stylu loftowym powinno przede wszystkim zapewniać funkcjonalną przestrzeń do życia, zachowując przy tym minimalistyczną formę.

Jeśli mielibyśmy wybrać jedno słowo, które miałoby opisać styl loft – byłoby to słowo “surowość”.

Na ścianach króluje naturalna cegła. Im bardziej nieidealna – tym lepiej. Świetnie sprawdzi się także beton, czy kamień. Dla gładkich ścian warto wybierać farby w kolorach bieli, czerni, czy grafitu.

Na podłogach – surowa deska. Ułożona prosto, lub w szalenie modny ostatnio układ – jodełkę. Alternatywą może być beton, a w kuchni czy łazience, płytki imitujące loftowe materiały

Dom w stylu loft najlepiej wyposażyć w funkcjonalne, proste meble o geometrycznych formach, bez zbędnych zdobień i nadinterpretacji. Warto wybierać stoły, stoliki, regały czy półki, dla których podstawą jest konstrukcja metalowa a uzupełnieniem ciepłe drewno.

W naszym Sklepie znajdziecie szeroki katalog stołów i stolików kawowych, które wniosą do Waszych domów szczyptę klimatu nowojorskiej bohemy, a przy tym zapewnią Wam funkcjonalność i praktyczność, tak ważną w codziennym życiu.

Sprawdźcie nasze propozycje minimalistycznych loftowych stołów i stolików kawowych

Dodaj szczyptę przytulności…

Miękkości pomieszczeniom dodadzą przytulne krzesła, sofy, fotele i pufy. Doskonale sprawdzą się te w neutralnych kolorach ziemi, jak i te w żywych, kontrastujących odcieniach czerwieni, żółtego, czy zieleni.

Diabeł tkwi w szczegółach

Dopełnieniem loftowej stylizacji będą grafiki, plakaty, czy obrazy – minimalistyczne, czarno-białe przedstawiające pełne przestrzeni krajobrazy czy panoramy wielki miast. 

W loftowych wnętrzach czas odmierzany jest przez duże metalowe, nowoczesne zegary ze wskazówkami, wyraźnie kontrastujące ze ścianami w odcieniach szarości czy czerwieni.

Stoły, stoliki, regały ozdobi oryginalna ceramika w kolorach ziemi. A to wszystko w akompaniamencie oświetlenia płynącego z metalowych, ażurowych lamp, czy też nagich żarówek zwisających na długich przewodach.

Ponadczasowy loft

Styl loft nie przemija i póki co nic nie przemawia za tym, aby miało to nastąpić. Jest wyrazisty, funkcjonalny, wysmakowany i jak widać ponadczasowy. Zapraszamy do dyskusji pod postem, jakie elementy loftowego stylu wprowadziliście w Waszych domach, jakie dało to efekty, lub co zrobilibyście teraz inaczej?

Odwiedźcie nas na Facebooku oraz Instagramie!

Jesteśmy także na Pinterest oraz Youtube!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

buy cialis https://canadianpharmaceuticalsonline.home.blog/

You actually revealed this well.

Shopping Cart